Holenderski system gry w ruletkę

Holenderski systemMetoda holenderska jest uproszczoną strategią zakładów na stole do ruletki. Nadaje się tylko do obstawiania zakładów o równych szansach i oparta jest na systemie negatywnej progresji, co oznacza, że zwiększa się wysokość zakładu po stracie, a nie po wygranej.

Podstawowa Progresja w Holenderskiej Metodzie Gry w Ruletkę

Zasadniczo, w metodzie holenderskiej wybierasz po prostu zakład początkowy i za każdym razem zwiększasz jego wysokość o dwie jednostki. Na przykład, jeśli zaczęło się zakład od $ 1, zakłady przy następnych przegranych wynosiłyby:

1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21

Możesz zacząć od dowolnej wysokości zakładu. Przy wysokości początkowego zakładu $ 2 Twoje zakłady wzrastają z każdą stratą o 2 razy 2, czyli 4 dolary:

2, 6, 10, 14, 18, 22, 26, 30, 34, 38, 42

Progresje systemu holenderskiego działają inaczej niż w przypadku innych negatywnych systemów, jak systemu Labouchere.

Zamiast zwiększać stawkę po każdej przegranej, utrzymuje się wysokość zakładu na tym samym poziomie przez trzy gry zanim przejdzie się do następnej progresji. Oto przykład:

  • Postawiłeś $ 1 na czarne. Powtarzasz ten zakład trzykrotnie i śledzisz swoje wygrane i przegrane. Jeśli wygrasz dwa lub trzy razy, powtarzasz punkt 1. Jeśli stracisz trzy razy lub wygrasz tylko raz,  przejdź do punktu drugiego.
  • Teraz zwiększasz swój zakład o 2 razy $ 1 czyli $ 2, więc będziesz stawiał $ 3 przez trzy kolejki. Jeśli wyjdziesz na plusie, wróć do punktu pierwszego. W przeciwnym razie przejdź do kroku trzeciego.
  • Teraz zwiększasz ponownie swój zakład o $ 2, będziesz więc stawiać trzy razy po 5 dolarów. Jeśli wyjdziesz na plusie, wróć do punktu pierwszego. W przeciwnym razie zwiększaj swój zakład według sekwencji i graj, dopóki nie wyjdziesz z zyskiem.

Oto, jak będzie wyglądać sytuacja przy zakładzie tą metodą:

strategia ruletkiPierwszy Progresja:

Pierwsza kolejka:  stawiasz 1 i tracisz, masz -1
Druga kolejka:  stawiasz 1 i tracisz, masz -2
Trzecia kolejka:  stawiasz 1 i wygrywasz, masz -1
Te zakłady nie były rentowne, więc przechodzisz do drugiego punktu.

Druga Progresja

Pierwsza kolejka:  stawiasz 3 i tracisz, masz -4
Druga kolejka:  stawiasz 3 i wygrywasz, masz -1
Trzecia kolejka:  stawiasz 3 i tracisz, masz -4
Te zakłady nie były rentowne, więc przechodzisz do następnej progresji.

Trzecia Progresja

Pierwsza kolejka:  stawiasz 5 i tracisz, masz -9
Druga kolejka:  stawiasz 5 i wygrywasz, masz -4
Trzecia kolejka:  stawiasz 5 i wygrywasz, masz +1

Teraz jesteś na plusie i wygrałeś w ruletkę, więc możesz powrócić do pierwszej progresji i zacząć od nowa. Jeśli ponownie stracisz w trzeciej kolejce zaczniesz czwartą progresję i będziesz stawiać trzy razy 7 zamiast 5.

Zalety strategii holenderskiej

Główną zaletą metody holenderskiej jest powolna progresja. Dojście do wysokich kwot zakładów zajmuje tu więcej czasu niż w innych metodach, jak w systemie Fibonacciego, wciąż jednak nie trzeba tej samej ilości wygranych co strat, aby odzyskać stracone pieniądze.

Wady strategii holenderskiej

Mimo że metoda holenderska może być skuteczna, to jednak ma pewne wady. Największym problemem tej metody gry w ruletkę jest to, że przy przegranych wiele razy pod rząd straty akumulują się szybko i gra staje się bardzo ryzykowna, ponieważ dla wyjścia na plus potrzeba będzie długiej dobrej passy.

Innym problemem danej strategii jest to, że działa powoli. Nawet niewielka wygrana wymaga długiej gry.

Zanim wypróbujesz strategię holenderską w kasynie lub kasynie internetowym, warto zastosować się do porady zalecającej ustalenie wysokości docelowej wygranej i budżetu na przegraną. W ten sposób będziesz wiedzieć, kiedy odejść od stołu i kiedy nie można już sobie pozwolić na ryzyko strat.

Niektórzy gracze mogą czuć się komfortowo z zakładami w grze dochodzącymi do $ 15, $ 20 lub nawet więcej. Inni mogą woleć nie dopuszczać, aby progresja dochodziła tak wysoko.

Działanie strategii holenderskiej w praktyce możesz  wypróbować w kasynie internetowym.

Profil autora Oliver

O AUTORZE

Oliver
Założyciel strony

Ja uwielbia grać we wszystkie gry w kasynach internetowyc i przetestował wszystk strona.

NEVER MISS
A POST

Sign up with your email address to receive hot updates straight in your inbox.

Przewiń do góry