Paroli Roulette system

Paroli Roulette system

Metoda Paroli to system zakładów w ruletce, który umożliwia wygranie dużych sum bez potrzeby ryzykowania dużych pieniędzy wysokimi zakładami.

W porównaniu do innych systemów obstawiania ruletki, metoda Paroli jest postrzegana przez wielu jako strategia mało stresująca, a przy tym, po początkowym zaznajomieniu się z nią, dość łatwa.

W rezultacie metoda ta może być świetną opcją dla osób, które grają dla zabawy, a jednocześnie liczą na pewien zysk.

Z tego względu, że nie obstawia się wysokich kwot, przegrane nie są tak stresujące, co sprawia, że wiele osób woli tę metodę gry w ruletkę od innych opcji, jak na przykład metoda Fibonacciego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o metodzie Paroli i sposobie jej działania.

Zalety Metody Paroli

Aby zrozumieć zalety korzystania z metody Paroli wystarczy przyjrzeć się bliżej systemowi Labouchere, który jest uważany przez wielu za najpopularniejszą strategię gry w ruletkę.

W systemie Labouchere podwajasz swój zakład po każdej przegranej, tak, aby w każdej wygranej można było odzyskać dwie straty. W rezultacie, kiedy trafisz na złą passę przy stole, możesz szybko dojść do stawiania bardzo dużych zakładów.

Metoda Paroli jest dokładnym przeciwieństwem metody Labouchere. Zwiększasz tu wysokość swojego zakładu tylko wtedy, gdy wygrywasz. W rezultacie podejmujesz większe ryzyko w momencie, gdy wygrywasz, jest więc mało prawdopodobne, aby gra stała się stresująca.

Mimo że w przypadku metody Paroli ryzykujesz mniej niż w systemie Labouchere, trzeba pamiętać, że wciąż jest ona związana z ryzykiem. Nawet jeśli prawidłowo stosujesz ten system, gra może nie skończyć się wygraną.

Ruletka jest w końcu grą losową. Mimo tego wielu początkujących graczy uważa, że systemem Paroli pozwala na bardziej komfortową i mało stresującą grę w kasynie internetowym.

Podstawy gry w ruletkę metodą Paroli

Metoda Paroli zezwala na umieszczenie dowolnego rodzaju zakładu, jednak ogólnie zaleca się, aby pozostać przy  zakładach zewnętrznych, które obejmują: czerwone, czarne, wysokie, niskie, parzyste i nieparzyste.

Grę metodą Paroli zaczynamy od wybrania początkowego zakładu. Jeśli tracisz w tej rundzie, powtarzasz ten sam zakład.

Po pierwszej wygranej pozostaw swój zakład początkowy i swoją wygraną na stole. Po drugiej wygranej zrób to samo i powtarzaj wraz z każdym kolejnym zwycięstwem. Jeśli trafisz na dobrą passę to Twoje żetony zaczną mnożyć się bardzo szybko.

Oprócz ustalenia wysokości zakładu na początku gry dobrze jest określić, ile chcesz wygrać. Kierując się tą konkretną liczbą będziesz mógł odejść od stołu, kiedy będziesz na plusie i osiągniesz swój cel.

Metoda Paroli w praktyce

Rzućmy okiem na przykład, jak metoda Paroli będzie działać w praktyce.

 • Stawiasz jeden żeton na czerwone.
 • Po pierwszej grze kulka ląduje na czerwonych i wygrywasz kolejny żeton. Teraz masz 2 żetony postawione na czerwone.
 • Pozostawiasz oba żetony na stole, stawiając następny zakład. Obstawiasz ponownie czerwone.
 • Znowu wygrałeś i masz teraz na planszy 4 żetony, które pozostawiasz w grze. Obstawiasz czerwone po raz trzeci.
 • Kulka ląduje na czerwonych i masz teraz 8 żetonów. Twoim oryginalnym celem było uzyskanie 8 żetonów, możesz więc zabrać je teraz ze stołu.  Możesz rozpocząć  ponownie od oryginalnego zakładu początkowego lub odejść od stołu.

Powiedzmy teraz, że zamiast wygranej w punkcie 5, tracisz wszystkie 8 żetonów. Choć może to wydawać się dotkliwą stratą, w rzeczywistości tylko jeden z tych żetonów był na początku gry Twój, a więc tak naprawdę straciłeś tylko 1 żeton z własnych pieniędzy.

W praktyce, w metodzie Paroli można przegrać wiele razy, zanim faktycznie zacznie się wygrywać. W rezultacie, chociaż największe straty będą pochodzić głównie z żetonów kasyna, to zazwyczaj będziesz musiał stracić wiele razy, zanim trafisz na dobrą passę, która pozwoli rozpocząć  szybkie gromadzenie żetonów.

Ważne jest, aby śledzić straty w celu uniknięcia przekroczenia osobistego budżetu, bez względu na to, czy grasz w Internecie czy też w tradycyjnym kasynie. Dla właściwej perspektywy niektórzy wolą widzieć metodę Paroli jako system, w którym płaci się bankowi z góry, a następnie ostatecznie odzyskuje swoje pieniądze.

Podstawy Matematyczne Systemu Paroli

wygrywania ruletkeJedną z najtrudniejszych rzeczy dla początkujących w metodzie Paroli jest decyzja, kiedy dokładnie zabrać  wygraną ze stołu i zacząć od nowa, lub zakończyć grę całkowicie.

Dana decyzja zależy częściowo od osobistych preferencji – osoba odporna na ryzyko i żądna bardziej dreszczu emocji towarzyszących dużej wygranej niż osiągnięcia jakiegokolwiek zysku z gry w ruletkę może woleć pozostać w grze, dochodząc do dużo wyższych zakładów niż osoby, których głównym celem jest ostateczna wygrana.

Ostatecznie im dłużej pozostawiasz pieniądze na stole, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał je użyć.

Matematyka pokaże dlaczego tak jest.

Gdy grasz na zakłady zewnętrzne to Twoje szanse na wygraną wynoszą 18 do 37, czyli trochę mniej niż 50-50, z powodu obecności zielonego zera na europejskim kole ruletki. Szanse są nieco mniejsze na amerykańskim kole ruletki, która ma dwa zielone zera.

Na europejskim stole ruletki, aby określić swoje szanse na wygraną w każdej rundzie, należy podzielić 18/37 i pomnożyć przez siebie dla każdej progresji. Tak więc w czwartej progresji masz 5,6 procent szans na wygraną. Jeśli zdecydujesz się postawić 1 żeton w każdym obrocie koła, będzie to wyglądało tak:

 • W pierwszej rundzie masz 48,6 procent szans na wygraną i uzyskanie 2 żetonów
 • W pierwszej progresji masz 23,6 procent szans na wygraną i uzyskanie 4 żetonów
 • W drugiej progresji masz 11,5 procent szans na wygraną i uzyskanie 8 żetonów
 • W trzeciej progresji masz 5,6 procent szans na wygraną, i uzyskanie 16 żetonów
 • W czwartej progresji masz 2,7 procent szans na wygraną i uzyskanie 32 żetonów
 • W piątej progresji masz 1,3 procent szans na wygraną, i uzyskanie 64 żetonów

Jak stosować system Paroli

Jeśli zamierzasz grać metodą Paroli w tradycyjnym kasynie dobrym pomysłem będzie powiedzieć krupierowi, że będziesz używać tego systemu i ile progresji chcesz zrobić.

Krupier pozostawi po prostu wtedy Twoje zakłady w grze, dopóki nie zostanie osiągnięta żądana liczbę progresji, i nie będziesz musiał martwić się o nic, oprócz śledzenia koła ruletki.

Jeśli grasz w ruletkę online, zakład zostanie usunięty z planszy po każdej wygranej,  trzeba więc będzie umieścić go z powrotem na wirtualnym stole samodzielnie.

Pomocna w szybkim dokonaniu zakładu będzie informacja o poprzedniej wygranej na ekranie,  można też śledzić zakłady zapisując je na kartce.

Dla wypróbowania systemu Paroli możesz skorzystać z kasyna internetowego, które pozwala na kilka darmowych gier po zarejestrowaniu.

Długoterminowe Stosowanie Systemu Paroli

W żadnej metodzie gry w ruletkę nie ma gwarancji wygranej, system Paroli można jednak stosować jako sposób na zwiększenie swoich szans na wygraną.

Należy pamiętać, że liczby przedstawione powyżej to dane statystyczne, a nie rzeczywiste przewidywania, jak będzie przebiegać dana  gra.

System Paroli jest dobrą metodą jeśli szukasz strategii zakładów przy tradycyjnych lub wirtualnych stołach, która jest prosta i mało stresująca. Wypróbuj go sam aby stwierdzić, czy jest to system odpowiedni dla Ciebie.

Profil autora Oliver

O AUTORZE

Oliver
Założyciel strony

Ja uwielbia grać we wszystkie gry w kasynach internetowyc i przetestował wszystk strona.

NEVER MISS
A POST

Sign up with your email address to receive hot updates straight in your inbox.

Przewiń do góry