Ruletka pozycyjna

Ruletka pozycyjna

Strategia pozycyjna jest nowszą metodą ustalania zakładów w ruletce, która została  opracowana przez Jacka Kennedy’ego, doświadczonego gracza w ruletkę. Opisał on tę metodę gry w swojej książce “Square Ro-let”, wydanej w 1998 roku.

Od publikacji książki wiele osób zaczęło  stosować z powodzeniem metodę Kennedy’ego, możesz ją też wypróbować w kasynie internetowym, aby zobaczyć, czy jest to system dla Ciebie.

To, co sprawia, że strategia pozycyjna różni się od innych systemów gry w ruletkę to fakt, że nie jest ona metodą progresji. Oznacza to, że podczas gry metodą pozycyjną nie planujesz strategii i nie stawiasz zakładów w systemie postępowym.

Zamiast tego każdy zakład jest niezależny. Metoda ta ma na celu zwiększenie szans na wygraną w indywidualnej grze. Jest to więc dogodny system do zastosowania w tradycyjnym kasynie, jeżeli chcesz zagrać tylko jedną lub dwie rundy i mieć jak największe szanse na wygraną.

Metodę pozycyjną można stosować na europejskich lub amerykańskich kołach ruletki, ale numery, które można obstawić, byłyby inne na każdym z tych kół, gdyż oba rodzaje kół mają inne ustawienie liczb. Dla poniższego wyjaśnienia metody pozycyjnej użyjemy ruletki amerykańskiej.

Zanim postawisz zakład w metodzie pozycyjnej musisz znać liczbę, która wypadła w poprzedniej grze. Stawiasz wtedy na 4 lub 8 liczb. Jeśli postawisz na 8 numerów, będziesz miał większe szanse na wygraną, ale możesz stracić więcej, jeśli kulka nie wyląduje na żadnej z nich.

Jedną z najlepszych rad dotyczących stosowania z tego systemu gry w ruletkę to zdecydowanie to, ile chcesz ryzykować.

Jak wybrać numery:

A. Znajdź numer, który wygrał na kole ruletki. W naszym przykładzie, powiedzmy, że było to 9. W amerykańskiej ruletce numer 9 jest czerwony.

B. Aby wybrać swoje numery należy następnie wybrać kolejne 4 lub 8 czerwonych numerów, które znajdują się po lewej lub prawej od 9, ponieważ 9 była czerwona. Można postawić na jednej  z czterech kombinacji:

  • 30, 7, 32 i 5 (4 numery w prawo)
  • 30, 7, 32, 5, 34, 3, 36 i 1 (8 numerów w prawo)
  • 14, 23, 16 i 21 (4 numery w lewo)
  • 14, 23, 16, 21, 18, 19, 12 i 25 (8 numerów w lewo)

W przypadku, gdy jest to nasz pierwszy zakład przy stole, to wszystko, co trzeba zrobić. Po pierwszej rundzie należy zacząć od nowa z nowym numerem wygranej, biorąc pod uwagę następujące reguły:

  • Jeśli wygrałeś na jednym z numerów, zachowaj swój zakład na tą liczbę, a następnie wybierz następne 3 lub 7 liczby po jej prawej lub lewej stronie.
  • Jeśli nie wygraliśmy, nie należy uwzględniać numeru który wygrał poprzednią rundę w grupie 4 lub 8 obstawianych numerów.
  • Jeśli pozostajesz przy stole przez wiele rund, śledź wygrywające numery i nie stawiaj na liczby, które nie wypadły w ciągu ostatnich 37 lub 38 obrotów koła ruletki. Możesz po prostu pominąć ten numer.
  • Można również zdecydować się obstawiać zero, ale tylko jeśli będzie pierwszym lub ostatnim numerem w Twoim zestawie. W innym razie należy unikać zakładów na zero.

Teraz, kiedy już znasz podstawy pozycyjnego systemu gry ruletk ę, możesz go wypróbować w kasynie internetowym i zobaczyć, czy działa on dla Ciebie.

Profil autora Oliver

O AUTORZE

Oliver
Założyciel strony

Ja uwielbia grać we wszystkie gry w kasynach internetowyc i przetestował wszystk strona.

NEVER MISS
A POST

Sign up with your email address to receive hot updates straight in your inbox.

Przewiń do góry