Strategia Tuziny i Kolumny

ruletki kolumnyWiększość systemów zakładów w ruletkę skupia się na równoszansowych zakładach zewnętrznych 1:1, takich jak czerwone i czarne, niskie i wysokie, parzyste i nieparzyste, ale istnieją też strategie dokonywania zakładów na inne zewnętrzne kombinacje – tuziny i kolumny.

Dla przypomnienia, na planszy ruletki można obstawić zakłady na trzy różne tuziny i trzy różne kolumny. Tuziny są wypisane na dole planszy jako “1st 12”, “2nd 12” i “3rd 12.”

Kolumny są notowane na prawej stronie planszy i opisane “2 to 1.” Z powodu obecności zer zarówno kolumny, jak i tuziny pozwalają postawić na nieco mniej niż jedną trzecią koła ruletki.

Te same dwie strategie można stosować do zakładów na kolumny i tuziny, ponieważ dają one tę samą liczbę zakładów.

Strategia 1

W strategii 1 wybierasz dowolny tuzin i stawiasz na nim jeden żeton. Następnie, w razie przegranej, powiększaj zakład według poniższego schematu:

1 2 3 4 6 9 13 20 30 45 67 100

Stosuj tą progresję, jeśli wygrasz w dowolnym momencie gry. Otrzymasz przynajmniej niewielki zysk. Dużą wadą tej strategii natomiast jest to, że jeśli dojdziesz do 100 bez żadnej wygranej, stracisz dużą kwotę pieniędzy.

Inny problem w tym systemie gry w ruletkę to fakt, że obstawia się zawsze jedną trzecią w tabeli, co oznacza, że szanse na wygraną są niższe niż wtedy, gdy grasz zakłady równoszansowe. Możesz to jednak nadrobić wygranymi, które są tu większe.

Niektórzy uważają, że jeśli obstawiasz kolumnę lub tuzin i nie wygrałeś w 10 do 20 kolejek, możesz zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Nie ma to oparcia w  dowodach matematycznych, ale zawsze jest to coś, co można wypróbować grając w kasynie internetowym lub w normalnych kasynach.

Strategia 2

ruletki strategiiJak wyjaśniliśmy, Strategia 1 czasem zawodzi z uwagi na ograniczony zasięg obstawienia stołu. Pokrywając więcej numerów, obstawiając dwa  tuziny lub dwie kolumny, można zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Przy zakładach na dwie kolumny lub tuziny należy użyć innej progresji liczb:

1 3 9 27 81 243

Od razu rzuca się tu w oczy duża wada strategii 2 – kwota, którą trzeba postawić wzrasta bardzo szybko.

W istocie, aby być w stanie odzyskać swoje pieniądze w jednym losowaniu, trzeba potroić swój zakład z każdą grą. Wciąż jednak będzie ona opłacalna, jeśli uda się wygrać w ciągu sześciu gier.

Można spróbować metody czekania na tuzin lub kolumnę do skutku, jednak, podobnie jak w przypadku Strategii 1, nie ma matematycznych dowodów na to, że to działa.

Ludzie polegają na niej z powodu przesądów i wiary w szczęście. Możesz stosować ją w kasynie internetowym, ale zawsze pamiętaj, że nie ma gwarancji trafienia danej kolumny czy tuzina nawet jeśli nie padły w 100 poprzednich grach!

Ostatecznie korzystanie z jednej ze strategii zakładów na kolumny lub tuziny może prowadzić do utraty dużej ilości pieniędzy. Dlatego, zanim dołączymy do stołu do ruletki, kluczowe jest ustalenie maksymalnej wysokości zakładów jakie chcemy postawić.

Można zdecydować się na opuszczenie stołu przed dokonaniem zakładu za 100 $ lub 243 $. Wszystko to zależy od naszej tolerancji ryzyka oraz budżetu.

Profil autora Oliver

O AUTORZE

Oliver
Założyciel strony

Ja uwielbia grać we wszystkie gry w kasynach internetowyc i przetestował wszystk strona.

NEVER MISS
A POST

Sign up with your email address to receive hot updates straight in your inbox.

Przewiń do góry