System Fibonacciego

System FibonacciegoDla tych, którzy poszukują strategii obstawiania o mniejszym ryzyku, niż w popularnym systemie Labouchere, dobrą alternatywą jest system Fibonacciego.

Ta metoda zakładów w ruletce wymaga mniejszego wzrostu wysokości zakładu z gry na grę.

W rezultacie, straty są mniejsze, ale odrobienie strat w wypadku, gdy trafisz na złą passę wymaga więcej czasu.

Zasada systemu Fibonacciego

Rdzeniem systemu gry w ruletkę Fibonacciego jest ciąg Fibonacciego, sekwencja liczb 1 – 1 – 2 – 3 – 5 – 8 – 13 – 21 – 34 – 55 – 89 – 144 – 233 …

Aby obliczyć następną liczbę w sekwencji Fibonacciego, wystarczy dodać dwie poprzednie liczby. Tak więc, jak widać powyżej, aby uzyskać drugą liczbę czyli 1, należy  dodać 1 + 0.

Następnie należy dodać 1 + 2, aby uzyskać 3, i tak dalej. Ta sekwencja liczb pochodzi z nauk przyrodniczych i została pierwotnie opracowana w celu określenia ilości czasu, jakiej potrzebowałyby króliki aby wyprodukować określoną liczbę potomstwa.

Podstawy systemu gry w ruletkę Fibonacciego

Po zrozumieniu podstawy systemu Fibonacciego, staje się on łatwą w użyciu metodą gry w ruletkę, zarówno w tradycyjnym kasynie, jak i przy grze w kasynie online. Wystarczy po prostu stawiać zakłady zgodnie z sekwencją liczb w ciągu.

W pierwszym zakładzie należy postawić 1. Następnie, jeśli przegrasz, postaw ponownie 1. Po drugiej przegranej grze, należy postawić 2 jednostki, a po trzeciej przegranej kolejce postawić 5 jednostek, kontynuując według sekwencji do 5, 8, 13 jednostek i tak dalej.

Dla ułatwienia, w czasie gry warto mieć liczby ciągu Fibonacciego napisane na kartce papieru lub zapisane w smartfonie.

Kiedy zaczniemy wygrywać, system Fibonacciego staje się nieco bardziej skomplikowany. Jeśli miałeś na tyle szczęścia, że wygrałeś w pierwszej kolejce, po prostu zacznij od nowa.

Gdy wygrasz, wykreśl dwie ostatnie liczby w ciągu Fibonacciego i graj ponownie, dodając liczby sekwencji jeśli stracisz i odejmując dwie ostatnie, gdy wygrasz. Osiągniesz rentowność w momencie, kiedy uda ci się wykreślić wszystkie liczby ciągu Fibonacciego.

Korzystanie z systemu Fibonacciego w praktyce

Rzućmy okiem na krótki przykład, jak można korzystać z systemu przy stole do ruletki.

  • Stawiasz 1 jednostkę i przegrałeś. Zapisujesz na kartce 1.
  • Stawiasz 1 jednostkę i przegrałeś. Teraz masz napisane na kartce 1 1.
  • Stawiasz 1 plus 1 czyli 2 jednostki i tracisz. Teraz masz napisane na kartce 1 1 2.
  • Stawiasz 1 plus 2 czyli 3 jednostki i przegrywasz. Teraz masz napisane na kartce 1 1 2 3.
  • Stawiasz 2 plus 3 czyli 5 jednostek i wygrywasz. Teraz skreślasz 2 i 3 i na kartce zostaje napisane 1 1.
  • Stawiasz 1 plus 1 czyli 2 jednostki i tracisz. Teraz masz napisane na kartce 1 1 2.
  • Stawiasz 1 plus 2 czyli 3 jednostki i wygrywasz. Teraz wykreślasz 1 i 2 i na kartce zostaje 1.
  • Stawiasz 1 jednostkę i wygrywasz. Wykreślasz ostatnią 1 i tym samym całą serię. Masz również więcej pieniędzy, niż przy rozpoczęciu gry.

Problemy systemu Fibonacciego

Głównym problemem w systemie Fibonacciego jest to, że nie bierze w jakikolwiek sposób pod uwagę prawdopodobieństwa wygranej w ruletkę.

Stanowi po prostu metodę śledzenia wygranych i przegranych, tak aby być w stanie odzyskać pieniądze i zorientować się, kiedy wyszedłeś na plus względem kasyna.

System gry w ruletkę naprawdę nie wnosi wiele więcej niż stawianie za każdym razem tej samej ilości pieniędzy na jeden zakład zewnętrzny. Ostatecznie o tym, czy wygrasz czy też nie, decyduje szczęście.

System ten jednak wiąże się z mniejszym ryzykiem niż system Labouchere, jeśli więc chcesz nabyć doświadczenia w stosowaniu strategii w kasynie online, stanowi dobry punkt wyjścia.

Profil autora Oliver

O AUTORZE

Oliver
Założyciel strony

Ja uwielbia grać we wszystkie gry w kasynach internetowyc i przetestował wszystk strona.

NEVER MISS
A POST

Sign up with your email address to receive hot updates straight in your inbox.

Przewiń do góry