System Labouchere

labouchere-roulette-system

Chociaż istnieje wiele systemów mających pomóc wygrać w ruletkę, chyba żaden nie jest tak popularny, jak metoda Labouchere. Wynaleziony ponad 100 lat temu cieszy się zaufaniem wielu doświadczonych graczy ruletki, którzy klną się na jego skuteczność.

Metodę Labouchere’a można spotkać pod innymi nazwami, między innymi jako metodę Montante Américaine, metodę anulowania, metodę podziału Martingale i amerykańską metodę progresji.

Bez względu na to, pod jaką nazwą się kryje, metoda Labouchere jest sposobem gry w ruletkę, który przy każdej wygranej pozwala odzyskać kwotę utraconą w dwóch poprzednich grach. System opiera się na tak zwanej ujemnej progresji, która może być na pierwszy rzut oka dość trudna do zrozumienia.

Jednak po zastosowaniu systemu w praktyce i kilkukrotnym wypróbowaniu go w kasynie internetowym łatwo jest zrozumieć, o co w nim chodzi, jako że podczas gry metodą Labouchere przy wirtualnym stole do ruletki jego zasada staje się bardzo jasna.

Na czym polega system gry w ruletkę Labouchere?

Metoda Labouchere powinna być stosowana, gdy robisz zakłady o równych szansach w ruletce. Oznacza to, że można ją stosować przy obstawianiu numerów czerwonych, czarnych, wysokich, niskich, nieparzystych i parzystych.

Należy pamiętać, że system Labouchere jest przeznaczony tylko dla tych rodzajów zakładów, gdyż jest skutecznym sposobem na wygraną w ruletkę tylko dla zakładów o równych szansach.

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną należy użyć metody Labouchere na europejskim kole ruletki, a nie w amerykańskiej ruletce, ponieważ amerykańskie koło posiada dodatkowe zero, co zwiększa prawdopodobieństwo przegranej.

Zaleca się, by zacząć grać z ustaloną wcześniej wysokością planowanej wygranej i aby śledzić swoją grę z pomocą kartki i długopisu. Poniżej przedstawiamy poszczególne kroki planowania gry metodą Labouchere:

Pierwsza runda

Pierwsza rundaZacznij od sekwencji liczb. W tym przykładzie użyjemy 1 jako pojedynczą wartość
1 x 1 x 1 x 1 x 1

Każda jedynka to jeden żeton i odpowiada Twojej liczbie wygranych. Jeżeli grałeś w powyższym przykładzie, zacząłeś od postawienia jednego żetonu i skończyłeś zyskując pięć żetonów z łączną wygraną czterech żetonów.

Aby obliczyć swój pierwszy zakład dodaj pierwszy i ostatni numer, co oznacza, że trzeba postawić 1 + 1, czyli 2 żetony w pierwszej kolejce.

Druga i trzecia runda

Jeżeli straciłeś w swojej pierwszej grze, dodaj wysokość poprzedniego zakładu na koniec swojej sekwencji liczb:

1 x 1 x 1 x 1 x 2

Teraz, aby obliczyć swój zakład, dodaj pierwszą i ostatnią liczbę, co oznacza, że postawisz 1 + 2, czyli 3 żetony w drugim losowaniu.

Jeśli w dalszym ciągu będziesz przegrywać, powtarzaj proces dodając liczbę straty do końca sekwencji i obliczając swój nowy zakład. Tak więc ciąg wyglądałby:

1 x 1 x 1 x 1 x 2 x 3

i w następnej grze należałoby postawić 1 + 3, czyli 4 żetony.

Czwarta runda

Załóżmy, że w trzeciej kolejce wygrywasz 4 żetony. Przy wygranej w metodzie Labouchere należy usunąć tę liczbę żetonów z sekwencji poprzez wykreślenie pierwszej i ostatniej cyfry. Tak więc nasza sekwencja wyglądała do tej pory tak:

1 x 1 x 1 x 1 x 2 x 3

i teraz możemy wykreślić pierwszą 1 i  ostatnie 3, co daje

1 x 1 x 1 x 2

Teraz możesz zsumować pierwszą i ostatnią liczbę na następny zakład, postawisz więc 1 + 2, czyli razem 3 żetony.

Piąta i szósta runda

W tym przykładzie tracisz ponownie w piątej grze. Oznacza to, że należy dodać liczbę przegranych żetonów do końca sekwencji, tak jak wcześniej. Twoja sekwencja wygląda teraz tak

1 x 1 x 1 x 2 x 3

Twój następny zakład wyniesie 1 + 3, czyli 4 żetony.
Tracisz ponownie i zapisujesz nową sekwencję

1 x 1 x 1 x 2 x 3 x 4

Twój następny zakład byłby wtedy 1 + 4, czyli 5 żetonów.

Siódma runda

Siodma rundaTym razem masz szczęście i wygrywasz! Wygrałeś 5 żetonów, co było Twoim oryginalnym celem. Pomyślnie zastosowałeś metodę Labouchere do wygrania w ruletkę i możesz odejść od stołu jako zwycięzca.

Jeśli chcesz grać dalej możesz po prostu zacząć od nowa z nowym ciągiem liczb i nowym celem i kontynuować według progresji. W tym przykładzie zastosowaliśmy jedynie liczbę 1, nie oznacza to jednak, że należy ograniczyć się do jednego żetonu.

Możesz używać dowolnych liczb, należy tylko pamiętać, że każda liczba będzie odpowiadać pewnej ilości żetonów i że należy zawsze dodawać pierwszą i ostatnią liczbę dla ustalenia, ile postawić w kolejnej grze.

Zalecamy, aby na początek wypróbować ten system gry w ruletkę z samymi jedynkami, a następnie w miarę nauki metody Labouchere przejść do bardziej skomplikowanych liczb.

Wypróbuj działanie tej metody gry w ruletkę na europejskim stole do ruletki w kasynie internetowym, gdzie będziesz mógł śledzić swoje zakłady i w ten sposób łatwo opanować tę strategię.

Profil autora Oliver

O AUTORZE

Oliver
Założyciel strony

Ja uwielbia grać we wszystkie gry w kasynach internetowyc i przetestował wszystk strona.

NEVER MISS
A POST

Sign up with your email address to receive hot updates straight in your inbox.

Przewiń do góry