System ruletki D’Alembert

System ruletki D'Alembert

W XIX wieku sławny francuski matematyk opracował system wygrywania w ruletkę. Nazywał się Jean-Baptiste le Rond d’Alembert i opracowana przez niego strategia została nazwana na jego cześć systemem ruletki d’Alembert.

Dla znających popularny system ruletki Labouchere, ta metoda zakładu ruletki jest dość podobna. Opiera się również na zasadzie zwiększania wysokości swojego zakładu przy stratach i zmniejszania zakładu w razie wygranej, strategia ta jest jednak mniej agresywna.

Można się spotkać ze stwierdzeniem, że metoda gry w ruletkę d’Alembert została oparta na błędnym rozumowaniu dotyczącym prawdopodobieństwa rzutu monetą.

Rzeczywiście, zasady, na których oparta jest ta strategia, okazały się fałszywe, jednakże mimo tego system d’Alembert można z powodzeniem stosować aby wygrać w ruletkę.

System ruletki d’Alembert w praktyce

Zanim zaczniesz stosować system d’Alembert przy stole musisz podjąć decyzję, ile jesteś skłonny postawić.

Możesz określić minimalną stawkę kierując się minimum stołu, a następnie ustawić odpowiednią dla siebie stawkę maksymalną. Upewnij się, że Twój zakład jest bardzo mały w porównaniu do maksymalnego dopuszczalnego zakładu.

Cokolwiek zdecydujesz jako wysokość zakładu, będzie jedną jednostką. Na potrzeby tego przykładu użyjemy $10 jako jednostkę.

Aby uzyskać najlepsze wyniki z systemu ruletki d’Alemberta należy obstawiać tylko zakłady zewnętrzne o równych szansach, które obejmują nieparzyste, parzyste, czerwone i czarne.

Jak praktycznie zastosować ten system: 

  • Obstawiamy jedną jednostkę. W naszym przykładzie, nasz zakład to 10 $. Jeśli wygrasz, po prostu powtarzasz pierwszy krok. Jeśli przegrasz, przejdź do kroku drugiego.
  • Podnieś swój zakład o jedną jednostkę. W tym przykładzie, nowy zakład będzie wynosił 20 $. Jeśli przegrasz, możesz przejść do kroku 3.
  • Podnieś swój zakład o jedną jednostkę. W tym przykładzie będziesz teraz grać 30 $. Jeśli wygrasz, obniż stawkę do kwoty postawionej w kroku 2. Jeśli przegrasz, przejdź do kroku 4.
  • Podnieś swój zakład o jedną jednostkę. W tym przykładzie zagrasz 40 $. Jeśli wygrasz, obniżysz stawkę do kwoty postawionej w kroku 3. Jeśli stracisz, zwiększ swój zakład o jedną jednostkę i kontynuuj grę.

Grając prawdziwym systemem d’Alemberta należałoby nadal zwiększać swój zakład aż do osiągnięcia maksimum stołu; jednak wiele osób zatrzymuje się na niższym limicie maksymalnej stawki, z którym czują się bardziej komfortowo.

Największą zaletą systemu ruletki d’Alemberta jest to, że pozwala stopniowo grać coraz agresywniej bez podwajania swojego zakładu przy każdej przegranej. W rezultacie strata znacznej ilości pieniędzy jest o wiele mniej prawdopodobna.

Dla porównania, przegranie siedem razy w systemie Labouchere oznaczałoby stratę 123 jednostek, natomiast ta sama ilość przegranych w systemie ruletki D’Alemberta powoduje stratę tylko 28 jednostek.

Koncepcja systemu ruletki d’Alemberta oparta jest na tym, że można odrobić straty w ciągu kilku obrotów koła, zamiast próbować podwajać swoje pieniądze.

Jeśli trafisz na passę, wciąż możesz wygrać dużą kwotę pieniędzy, bez ponoszenia dużego ryzyka. To odróżnia system d’Alembert od innych strategii ruletki, które mają bardzo powolne progresje i w rezultacie ograniczoną rentowność.

Wady systemu d’Alembert

ruletki apowodzeniem Wspomnieliśmy wcześniej, że ta strategia gry w ruletkę powstała w oparciu o zasadę, która okazała się błędna.

System ruletki d’Alembert zakłada, że szanse na wygraną na kole ruletki są tym wyższe, im dłużej grasz, jak gdyby koło posiadało jakąś pamięć i ostatecznie pozwalało wygrać.

Prawda jest taka, że masz takie same szanse na wygraną z każdym wirowaniem koła. Nie ma gwarancji, że kulka kiedykolwiek wyląduje na czarnym lub czerwonym, wysokiej lub niskiej liczbie, na parzystej czy nieparzystej.

W rezultacie system d’Alemberta nigdy nie daje gwarancji wygranej, jak sądził początkowo jego twórca.

Innym problemem z systemem d’Alemberta jest możliwa akumulacja strat w razie dużej złej passy.

Z tego względu, że nie zwiększa się swojego zakładu dramatycznie przy stracie i zmniejsza go przy wygranej, gracz może nigdy nie być w stanie odzyskać strat zakumulowanych przez długi okres czasu.

Na zakończenie, system ruletki d’Alembert jest miłą alternatywą dla  systemu Fibonacciego dla tych, którzy są mniej odporni na ryzyko, ale nadal chcą mieć możliwość osiągnięcia zysku w grze. System Labouchere możesz wypróbować w kasynie internetowym.

Przeczytaj także o odwrotnym systemie d’Alembert!

Profil autora Oliver

O AUTORZE

Oliver
Założyciel strony

Ja uwielbia grać we wszystkie gry w kasynach internetowyc i przetestował wszystk strona.

NEVER MISS
A POST

Sign up with your email address to receive hot updates straight in your inbox.

Przewiń do góry